Başkanın Mesajı

 

Değerli Dostlar,

Polonya ve Türkiye,  tarihsel, kültürel birikim ve günlük hayatta birçok ortak paydada buluşan iki dost ülkedir. Tarih sahnesinin en zor zamanlarında iki ülke birbirlerine destek olarak, bu uzun dostluğun kalıcı ve uzun soluklu olmasını sağlamışlardır.

2001 yılında derneğimizin bu dostluğa inanan Polonyalılar tarafından kurulması bizler için her zaman önemli bir unsur olmuştur.

2014 yılında Polonya ve Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin başlamasının 600. Yılını kutlayacağız ve inanıyoruz ki iki ülke arasındaki ilişkiler daha da iyi olacaktır.

Polonya-Türkiye Derneği ; din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeksizin birlikteliği hedeflemiş insanlara açık bir kuruluştur.

Derneğimiz  siyasi ve dini faaliyetlerde bulunmamaktadır.

Derneğimizin asıl amacı ikili kültürel ilişkileri artırmak için eğitim ve sosyal faaliyetlerde bulunarak, Türkiye ve Polonya halkları arasındaki işbirliğinin gelişmesini teşvik etmektir. Gerek Türkiye’de Polonya hakkında, gerekse Polonya’daTürkiye hakkında, toplumsal bilince ve olumlu görüşe katkı sağlamak istiyoruz

Gdansk şehrinde bulunan ana merkezimiz ve Jastrzebie Zdroj ve Ankara’daki şubelerimiz ile birlikte hedefimiz ;

Çok kültürlü sosyal faaliyetler, iki ülke özel günlerinin beraber kutlanması vasıtası ile iki ülke dostluğuna hizmet etmek,

Festival, şenlik, okul organizasyonları gibi kültür ve eğitim alanındaki faaliyetlerde yer alarak iki ülke kültürünü tanıtmaya yardımcı olmak.

Türkiye’de doğmuş ya da büyümüş, Polonya’da yaşayan, Polonya’yı ziyaret etmiş ve bu ülkeye aşık olmuş, Polonya’da görev almış ya da çalışmış birçok güzel anısı olan ya da Polonya hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkesi ortak çalışmalarımıza davet ediyor, iki ülke arasındaki tarihi dostluk ilişkilerinin, daimi ve daha güçlü olmasını isteyen herkesi bekliyoruz. 

Saygılarımla,

Hasan Çiftçi

Dernek Başkanı

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test