Witamy na Oficjalnej Stronie Towarzystwa Polsko-Tureckiego

 

" Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy urodzili się lub wychowali w Turcji i mieszkają w Polsce, tych którzy odwiedzili Turcję i zakochali się w tym kraju, ludzi, którzy służyli lub pracowali w Turcji i mają wiele miłych wspomnień, a także tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o Turcji."

" Zapraszamy także wszystkich, którzy wierzą w silną i długotrwałą przyjaźń między mieszkańcami obu krajów."

 

Szanowni Państwo,

 

Polska i Turcja są krajami, które mają ze sobą wiele wspólnego, zarówno w historii, kulturze jak i  życiu codziennym. W przeszłości mieszkańcy obu państw  wspierali się wzajemnie, dzięki temu powstała piękna przyjaźń trwająca do dziś. Potwierdzeniem jej istoty jest fakt, że nasze Stowarzyszenie zostało założone w 2001 roku przez Polską wspólnotę, która wierzy w tę przyjaźń. W 2014 roku świętowaliśmy  600-tną  rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską  a Turcją.  Wierzymy, że te stosunki między naszymi państwami będą się dalej rozwijać w dobrą stronę.

Towarzystwo Polsko-Tureckie jest to organizacja przyjmująca ludzi wszystkich religii, pochodzenia i różnych doświadczeń. Najważniejszy jest fakt, że łączy Nas wspólny interes Polskiej i Tureckiej kultury i historii. Jako Towarzystwo nie mamy programu politycznego. Nie angażujemy się w działalność polityczną, religijną czy ustawodawczą. Naszym celem jest międzykulturowe, edukacyjne i społeczne wsparcie dla lepszego zrozumienia stosunków między naszymi narodami. Dzięki  promowaniu wiedzy, obywatelom  będzie łatwiej zrozumieć, ale przede wszystkim głębiej poznać turecką i polską kulturę oraz historię. Nasi przedstawiciele w  siedzibę w Gdańsku oraz w oddziałach w Jastrzębie Zdroju oraz w Ankarze mają na celu:

- Służyć polsko-tureckiej wspólnocie poprzez organizowanie działań społecznych i międzykulturowych,

- Upamiętniać szczególnie ważne święta i rocznice,

-Udzielać się w działaniach kulturalnych i edukacyjnych, takich jak festiwale, parady, funkcje szkolne itp.,

- Reprezentować Polskę i Turcję oraz promować ich kulturę i historię.

 
Z wyrazami szacunku.

 

           

           Hasan Ciftci

Wspierali nas

 

 

 

 

 

 

 

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test