List od Prezesa

 

       Polska i Turcja to kraje, które mają wiele wspólnego w historii, kulturze i życiu codziennym. W trudnych czasach historii, ludzie obu krajów wspierali się wzajemnie, aby utrzymać tę przyjaźń przez długi czas do dzisiaj.

       To był zawsze ważny fakt dla nas że nasze Stowarzyszenie zostało założone w 2001 roku przez Polską wspólnotę, która wierzy w tę przyjaźń .

       W 2014 roku będziemy świętować rocznicą 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Turcją i wierzymy że stosunki między obydwoma krajami mogą być tylko lepsze.

       Towarzystwo Polsko-Tureckie jest organizacją przyjmującą ludzi wszystkich religii, nie zależnie od pochodzenia i poglądów. Co nas łączy, to nasz wspólne wartości i historia.

       Jako Towarzystwo nie mamy programu politycznego. Nie angażujemy się w działalność polityczną, religijną lub ustawodawczą.

       Nasze cele to międzykulturowe, edukacyjne i społeczne działania, wspierające lepsze zrozumienie między narodami w Turcji i Polski. Chcemy aby społeczeństwo posiadało pozytywną opinię oraz wiedzę na temat tureckiej i polskiej kultury i historii.

       Z naszą siedzibą w Gdańsku, oddziałach  w Jastrzębie Zdroju oraz w Ankarze, naszym celem jest:

       Służyć polsko-tureckiej wspólnocie  poprzez organizowanie działań społecznych i międzykulturowych szczególnie pamiętając o ważnych świętach obu krajów.

       Udział w działaniach kulturalnych i edukacyjnych, takich jak festiwale, parady, wydarzenia szkolne itp., oraz promować Polską i Turecką kulturę.

       Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy urodzili się lub wychowali w Turcji i mieszkają w Polsce, ci którzy odwiedzili Turcję i zakochali się w tym kraju, ludzi, którzy służyli lub pracowali w Turcji i mają wiele miłych wspomnień, a także ludzi, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o Turcji.

       Zapraszamy także wszystkich, którzy wierzą w silną i długo trwającą przyjaźni między mieszkańcami obu krajów.

 

Hasan Ciftci

Prezes

Design by : Pol-tur.org.
Copyright 2013 Towarzystwo Polsko-Tureckie
Website Security Test